rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
Archiwum newsów - czerwiec 2013


W "nowościach wiadomości" naszego portalu ukazała się "rewelacja" pt. : "Centrum Fiata zwiększa zatrudnienie!!!" Mam do tego artykułu poważne zatrzeżenia merytoryczne.

Ciekawe jaką ocenę z matematyki miał w podstawówce autor ( autorka) tych "rewelacji" ? Z Fiat Auto Poland zwolniono w tym roku ok.1450 pracowników, a zatem dobrze by było, aby autorka tekstu zajrzała do podręcznika z pierwszej klasy szkoły podstawowej i dokonała prostej czynności..... odejmowania! Wtedy pojawi się cyfra, która pokaże o ile Fiat w tym roku zmniejszył zatrudnienie we Fiat Group! Fiat Servieces Polska to jest ten sam koncern co Fiat Auto Poland!!! zanim się pisze artykuł, to trzeba się do tego merytorycznie przygotować Panie ( Pani) "bb"!!!

Następnym razem proponuję autorowi "bb" zapytać zwolnionych w tym roku pracowników firmy Fiat czy zwiększono, czy raczej zmmniejszono w tym koncernie zatrudnienie w Polsce!

Najważniejszy jest bilans, a nie jedna tylko spółka z całego koncernu !!!

Rajmund Pollak

2013-06-28 | Dodaj komentarz
parotka
2013-07-05 22:53:11
Panie...
TlQqb5D77PN9
2014-06-02 23:08:11
Forma pierwsza tekst pod większym ozkebriam, ale bez slidera na gf3rze. Możesz też rozważyć wyświetlanie krf3tkiego wypisu zamiast fragmentu wpisu, żeby było krf3cej. Formę nr 2 testowałem kiedyś i zależy od obrazka, ale zbyt często obrazek jest niefajnie przycinany.

Skoro wniosek w sprawie udzielenia absolutorium podpisał Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Andrzej Gacek (PiS), a zatem kto będzie przeciw?

Radni Platformy Obywatelskiej? Mocno w to watpię!

Bardziej prawdopodobny jest śnieg na kąpielisku "Panorama" w dniu 28 czerwca 2013 roku niż to, że Radni PO zagłosują przeciw absolutorium dla Prezydenta Miasta!

A może Radni Komitetu Wyborców Jacka Krywulta wprowadzą dyscypline głosowania i wszyscy zagłosują przeciwko udzieleniu absolutorium ?

Prawdopodobieństwo takiego rozwiązania jest mniejsze niż trafienie szóstki w totolotku!

Radna niezależna będzie przeciw?

Być może, ale moim zdaniem raczej wstrzyma się od głosu!

Co do Radnych PiS, to jeden już się wypowiedział za absolutorium, a liczę na to, że pozostali zagłosują przeciw, choć realnie rzecz biorąc, to przewiduję, że co najwyżej dwóch Radnych PiS odważy się na sprzeciw, a jeden być może wstrzyma się od głosu!

Zatem Rada Miasta podejmie miażdżącą większością głosów uchwałę o udzieleniu absolutorium Prezydentowi Miasta o czym informuję zawczasu jako pierwszy w tym pięknym mieście Bielsko-Biała, aby zaoszczędzić papieru na drukowanie całostronnicowych artykułów w Kronice Beskidzkiej, Dzienniku Zachodnim i..."Kurierze radia Bielsko" o tym, że Pan Prezydent Miasta uzyskał absolutorium po merytorycznej i pełnej emocji dyskusji .

Mieszkaniec Bielska-Białej

Rajmund Pollak

2013-06-23 | Dodaj komentarz
bogdanbo
2013-06-23 20:47:29
W skład KR wchodzi 6 radnych w tym 2 opozycyjnych. Przegłosowano więc wniosek za poparciem absolutorium. Niezależnie od tego, czy radny Gacek był za, przeciw czy też wstrzymał się od głosu to jako Przewodniczący KR składa wniosek za poparciem w imieniu całej KR bo ta podjęła taką uchwałę większością głosów.
[]
2013-06-23 20:52:04
KR- 8 radnych
yi8QENyqp
2014-06-04 01:55:28
Econmoies are in dire straits, but I can count on this!

Gdy jeszcze nie było tej Rady Miasta, oraz wtedy gdy był inny Zarząd Miasta Bielska-Białej, to basen na ul. Konopnickiej był otwarty regularnie co roku już w maju!

W 2013roku mamy upalny czerwiec i dlatego ktoś "wybitnie dbający" o wzrost cen wody w Bielsku-Białej, wzrost miejskich podatków, wzrost cen komunikacji miejskiej, wzrost ilości płatnych parkingów i wzrost opłat za śmieci doszedł do wniosku, że kasa miejska już jest aż tak przepełniona, że nie potrzebuje dodatkowych dochodów z basenu "Panorama"!

Ktoś bardzo ważny w Ratuszu uznał, że 28 czerwca to taki dzień roku, w którym rozgrzani upałem mieszkańcy stolicy Podbeskidzia docenią łaskawość rajców i władców tego dwumiasta, którzy zezwolą na wejście na tereny jednego z najpiękniejszych basenów w Europie!

Dlaczego nie 1 czerwca?

Bo był to dzień dziecka i dzieci mogłyby wchodzić za darmo, a zatem komuś wyszedł wąż z kieszeni i zabronił otwierać basen na ul. Konopnickiej !

Plotka rozpowszechniana w korytarzach budynków Urzędu Miasta głosi, że ponoć zima była zbyt sroga i dno popękało, to trzeba było zabetonować i pokafelkować.

A ja pamiętam znacznie bardziej srogie zimy i basen na Konopnickiej bez kafelek, ale jednak otwarty już początkiem maja i z podgrzewaną wodą!

To były jednak czasy poprzedników aktualnych Radnych Bielska-Białej!

Jest jeszcze jeden mocno ukrywany temat.

Otóż jak poinformowali mnie fachowcy remontujący basen, ktoś "najmądrzejszy" z przeoczył ważny fakt, że po remoncie podniesiono na wyższy poziom dno basenu akurat pod wieżą!

Ciekawy jestem co na to Państwowa Inspekcja Budowlana?

Przypominam, że przepisy BHP wymagają, aby głębokość basenu pod wieżą do skoków z 10m wynosiła co najmniej 4,5 m!

Ci sami fachowcy, którzy remontowali basen twierdzą, że obecnie jest mniejsza głębokość niż 4,5m.

Ile wynosi?

4,25m? A może mniej?

Tajemnica służbowa do czasu ...aż ....nastąpi wypadek po skoku z dziesiątki!

Tylko czy nie można wcześniej pogłębić tego basenu, aby nie doszło do takiego wypadku?

Albo jest jeszcze jedno wyjście! Będzie zamknięta dziesiątka, a może nawet cały basen?

Rajmund Pollak

2013-06-23 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Arogancja lidera PO, a równocześnie (niestety) premiera rządu osiągnęła apogeum w niedawnej wypowiedzi w trakcie konferencji prasowej dotyczącej kryzysu w Eurolandzie.

Według Tuska: ...."Nikt w Polsce nie uważa, że można traktować wspólną walutę euro jako źródło kryzysu we wspólnocie"....

Zatem według Donalda Pierwszego każdy kto w Polsce twierdzi, że jednym ze źródeł obecnego kryzysu w Eurosojuzie jest wspólna waluta, to dla premiera Tuska jest nikim!!!

Przypomina mi to czasy RWPG, gdy sekretarze PZPR w czasach galopujących zwyżek cen w sklepach i spadającej wartości złotówki w stosunku do dolara USA, twierdzili w telewizji z uporem godnym lepszej sprawy , że: „PRL uratuje od kryzysu tylko współpraca z ZSRR i innymi krajami socjalistycznymi, a podstawą potęgi RWPG jest rubel transferowy!"...

Wkrótce potem RWPG i ZSRR uległy rozpadowi!

Po 1989 roku stolicę internacjonalizmu przeniesiono z Moskwy do Brukseli i rozpoczęto budowę nowego eurokomunizmu.

Zaczęto od ideologii.

Nie dało się propagować zbankrutowanego ateizmu, a zatem wprowadzono laicyzm, co oznacza w sumie to samo, tylko inaczej nazwane.

W Unii Europejskiej nie zrezygnowano natomiast z takiego narzędzia zamordyzmu marksizmu-laninizmu jakim byli w ZSRR tzw. komisarze ludowi, tylko zmieniono im ostatni przymiotnik i mamy teraz komisarzy unijnych.

Pozostała również podobna jak w RWPG propaganda sukcesu, a jeśli ludziom żyje się coraz gorzej, to zamiast szczytów w Moskwie są szczyty w Brukseli, Berlinie itd., gdzie dygnitarze całej UE pozują uśmiechnięci w modnych ciuchach do wspólnych fotografii, a sztuczne uśmiechy na ich ustach mają świadczyć o panującej powszechnej szczęśliwości w Eurolandzie.

Gdy już jednak nie da się ukryć wszechogarniającego wszystkie kraje bezrobocia i biedy, to premier Donald Tusk oświadcza na konferencji prasowej w Portugalii:...

„Polskie doświadczenie pokazuje, że każdy kryzys jest do zwalczenia. „Nasz kryzys sprzed ponad 20 lat był niczym trzęsienie ziemi, był nieporównywalnie bardziej dramatyczny, niż dzisiejsze zjawiska kryzysowe w państwach strefy euro. Ale ówczesna mądra i odważna polityka, podobnie jak dzisiaj działania niektórych rządów, w tym pana premiera Portugalii (...) pokazują, że z kryzysu można wyjść i można wyjść silniejszym, niż przed kryzysem"

Natomiast jeśli ktokolwiek w Polsce ma inne zdanie, to... dla Donalda Tuska jest nikim!

Od 1989 roku byłem przeciwnikiem oszustwa okrągłostołowego i nadal jestem przeciw zmuszaniu Polski do wejścia do strefy wspólnej waluty euro.

Przeciwnikami likwidacji złotówki i wprowadzenia euro jest ponad 60% Polaków!

Nie wolno ich wszystkich obrażać określeniem..." NIKT W POLSCE" panie Tusk!

Rajmund Pollak

2013-06-11 | Dodaj komentarz
4g149xmyi
2014-06-02 18:44:25
pisze:Piękne są te letnie Tatry z Połoniny Wetlińskiej, chyba pzsewrie, ktf3re ujrzały światło dzienne, poprawcie jeśli się mylę A, zapomniałbym, czy nie sądzicie, że Płaczliwa Skała jest wygięta, jakby nienaturalnie, z tego ujęcia?

Pomysł łączenia BKS Stal z TS Podbeskidzie dowodzi, że nadszedł już czas, aby prezes BKS Stal Czesław Świstak podał się do dymisji.

Klub z historycznymi tradycjami jakim jest BKS Stal zasługuje na lepszy los, aniżeli planowane włączenie drużyny piłki nożnej do rezerw Podbeskidzia, które tak słabo zagrało w ekstraklasie.

Członek Zarządu Fiat Auto Poland Czesław Świstak jest współodpowiedzialny za zwolnienia zbiorowe pracowników tej firmy w bieżącym roku i dla całego klubu BKS Stal lepiej by było, aby jaknajszybciej podał się do dymisji z funkcji prezesa tego klubu zanim dojdzie do przekształcenia piłkarzy BKS Stal w bezrobotne rezerwy TS Podbeskidzie!

Kibice BKS Stal jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa!

Ręce precz od BKS Stal !

Rajmund Pollak

2013-06-05 | Dodaj komentarz
barbapapa222
2013-06-06 09:41:05
Masz pan rację Panie Rajmundzie, że nie należy łączyć tych dwóch klubów! Ktoś z włodarzy- dyletantów wymyślił GNIOT roku! Tylko dlaczego pan miesza fuzję klubów, która nie dojdzie mam nadzieje do skutku ....ze swoimi ambicjami i prywatnymi rozgrywkami wynikającymi ze stosunku pracy!? He?
KLZ1ShyGzS
2014-06-02 11:40:19
margu pisze:Kolejne genialne odsłony z Podkarpacia, ale jenozcdeśnie już teraz wiem, że niestety z niższych pagf3rf3w Dołf3w Jasielsko- Sanockich nie będę w stanie dojrzeć Tatr, ale zawsze pozostają jeszcze Bieszczady !!P.S. A tak dokładnie to z jakiego miejsca były robione te zdjęcia? Trzeba się tam koniecznie wybrać odpowiednią porą. Jednym słowem lista oczekujących widokf3w rośnie

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 532967
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niepodległość Polski i Województwo Bielskie - oto jest zadanie ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała